Τένις: Αποκλείστηκε ο Τζόκοβιτς στο Μόντε Κάρλο – Ξέσπασε τα νεύρα του στη ρακέτα

Ο νεαρός Μουζέτι έχασε το πρώτο σετ, αλλά με μια επική ανατροπή νίκησε 2-1 σετ (4-6, 7-5, 6-4) τον Τζόκοβιτς και πέρασε στους «8» του τουρνουά αφήνοντας εκτός τον Τζόκοβιτς

ΟΝο1 στον κόσμο Σέρβος τενίστας, Νόβακ Τζόκοβιτς αποχαιρέτησε το τουρνουά του Μόντε Κάρλο, έπειτα από τον αποκλεισμό του από τον Ιταλό, Λορέντζο Μουζέτι. Μάλιστα, ο Τζόκοβιτς δεν πήρε καθόλου καλά την ήττα του και και ξέσπασε τα νεύρα του στην ρακέτα μετά την απώλεια ενός game.

Επίσης, άλλο σημείο του αγώνα, ο Τζόκοβιτς αμφισβήτησε απόφαση της διαιτητού, σε έντονο ύφος:

Ο νεαρός Μουζέτι έχασε το πρώτο σετ, αλλά με μια επική ανατροπή νίκησε 2-1 σετ (4-6, 7-5, 6-4) τον Τζόκοβιτς και πέρασε στους «8» του τουρνουά αφήνοντας εκτός τον Τζόκοβιτς.

Πηγή: skai.gr