Live score: Απόλλων-Πλατανιάς (3-1 τελικό), Πανθρακικός-Εργοτέλης (2-1 τελικό), Λεβαδειακός-Παναιτωλικός (2-1 τελικό), μόνος 2ος ο Ατρόμητος

Παρακολουθήστε τις τρεις αναμετρήσεις που γίνονται στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Superleague

ΛΗΞΗ όλων των αγώνων

90+6′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-1. Ο Μάντζιος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι – Ο Ράφαελ έπεσε στη σωστή γωνία

Κόκκινη στον Κουτρουμάνο του Παναιτωλικού. Με εννέα παίκτες

90+5′ Πέναλτι υπέρ του Λεβαδειακού

ΛΗΞΗ στη Ριζούπολη

90+3′ Ακυρώνεται σωστά γκολ του Εργοτέλη ως οφσάιντ

90+1′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Ο Κονέ με φάουλ έφερε το ματς στα ίσα

85′ KOKKINH στον Γκάλο. Ο Βραζιλιάνος βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Παναιτωλικός μένει με δέκα παίκτες.

82′ Λεβαδειακός – Παναιτωλικός: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Καμαρά να βγαίνει τετ α τετ με τον Στρατηλάτη να μην μπορέι να τον περάσει

81′ Λεβαδειακός – Παναιτωλικός: Ευκαιρία για Λεβαδειακό…Γύρισμα του Γουόρντεν παράλληλα με τη γραμμή δεν υπήρχε κανείς να την σπρώξει στα δίχτυα

77′ Λεβαδειακός – Παναιτωλικός: Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό με τον Κώτσιο να κάνει από κοντά το εν κινήσει σουτ και την μπάλα να περνά ψηλά άουτ

74′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 2-1. Σουτ του Μπουχαλάκι, λίγο έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και στον Σαρακατσάνο και κατέληξε στα δίχτυα του Πανθρακικού

69′ Λεβαδειακός – Παναιτωλικός: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μπακάκη να σουτάρει στην κίνηση και τον Στρατηλάτη να αποκρούει στη γωνιά του

65′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 2-0. Ο Σαμπατ πέρασε όποιον ήθελε, έβγαλε την μπάλα στον Καθάριο, που από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

64′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 3-1. Λάθος του Φαΐσκα, ο Αμπρόουζ πλάσαρε εύστοχα τον Γιωργαλίδη

61΄ Απόλλων – Πλατανιάς: Μεγάλη απόκρουση του Γιωργαλλίδη, που έπιασε το πλασέ του Λουσέρο μετά από εξαιρετική σέντρα, απ΄π τα δεξιλαμ του Οαίτάν.

51′ Λεβαδειακός – Παναιτωλικός: Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με το σουτ του Καμαρά απο πλάγια να φεύγει άουτ μετά απο την πάσα του Μπακάκη

Δεύτερο ημίχρονο και στις άλλες δυο αναμετρήσεις

48′ Απόλλων – Πλατανιάς: Ο Γιωργαλίδης έδιωξε το σουτ του Μίνγκα

Τελικά το 2-0 του Απόλλωνα δεν χρεώθηκε γκολ Άμπροουζ, αλλά αυτογκόλ Ζουμπουλάκη

Δεύτερο ημίχρονο στη Ριζούπολη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις τρεις αναμετρήσεις

29′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 2-1.

20′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Απίστευτο γκολ από τον Σαμπάτ, που έπιασε το μονοκόμματο σουτ, έξω απ’ την περιχή, στέλνοντας την μπάλα στην εστία του Εργοτέλη

17′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 2-0. Η μπάλα στρώθηκε στον Άμπροουζ έξω απ’ την περιοχή και αυτός με συρτό σουτ την έστειλε στην εστία του Πλατανιά.

4′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-0. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σόντερμπεργκ, με έξυπνη, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

2′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 0-1. Ο Καμαρά έκανε το γύρισμα από κοντά, ο Μπούντιμιρ βρέθηκε αφύλαχτος στο ύψος της μικρής περιοχής και με πλασέ για το 1-0